Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/u7945800/sislisacekimi.com/plugins/system/js_loadjquery/js_loadjquery.php on line 41
Saç Çizgisi

Saç Çizgisi - Doğal Saç Çizgisi

Saç çizgisi nasıl olmalıdır, nasıl belirlenmelidir ?

Saç ÇizgisiSaç Çizgisi Saç ekimi işleminin en önemli detayıdır. Saç ekimi yapıldıktan sonra naturel bir görünüm elde edilmesi Gerekmektedir. Saç ekiminin doğal olmaması kişiyi toplumdan soyutlar.

Saç çizgisi alnımızla saçımızın birleştiği hattı belirleyen çizgi olmalıdır.

Saç çizgisi belirlenirken birçok noktaya dikkat edilmelidir. Saç renginiz, Saç açıklığınız, kafatası yapınız, kaş yapınız, alın yapınız, yüz şekliniz ve dökülmenin hala devam edip etmediği çok önemlidir. Açılan kanallara ekilen saçların uyumu çok önemlidir. Ekilen saçların yönü de önemli bir husustur. Saç nakli saçların çıkma yönüne göre ayarlanmalıdır.

Saç ekimi işleminde kişiye özel teknik alet kullanılır. Muayene sırasında da saç çizgisi bilgisayar ortamın da görsel olarak kişiye gösterilir. Yapılmış örnek before after resimler incelenir. Her kişinin kafa şekli kafa yapısı farklıdır bu sebep ile yapılacak saç çizgisi şekli kişiye özel olarak belirlenmelidir. Kafamız da ilk göze çarpan kısım saç çizgisi olduğundan bu çizgi netleştirilirken mutlaka doğal görünüm olmalıdır. Düz çizgi şeklinde ekim yapılmaz daima zigzag ve dağınık ekimler doğal görünür. Saç çizgisinin başlangıç ve bitiş noktası dikkatle belirlenmelidir. Kişiye çizimler yaparak gelecekteki görüntüsü anlatılmalıdır.Negatif pozitif her nokta detayları ile anlatılmalıdır.

Alın bölgesinin saçlı alanla birleştiği saç sınırına "Saç Çizgisi" deriz. Doğal görünümlü bir saç çizgisinin elde edilebilmesi için; operatörün el becerisinin yanında bir bakıma sanatsal yeteneğinin de olması gerekir. Saç çizgisi yüzdeki sınırlarla uyum içinde olmalı ve bu nedenle estetik açıdan belirli matematik kurallar içinde gerçekleştirilmelidir. Saç çizgisinin doğallığı, yapılan işlemin doğru ve doğal görüntüsüyle tam olarak ilgilidir.

Saç Çizgisinin Oluşturulması:

  • Ön saç çizgisi oluşturulurken kişinin açıklık alanı, verici bölgeden alınan greftlerin (köklerin)miktarı, kişinin yaşı,yaşam tarzı ,yüz yapısı giyim tarzı, mesleği ve beklentileri dikkate alınmalıdır.
  • Saç köklerinin sağlıklı olarak beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği kanalların, ekilecek olan greftlerin çapında olması gerekmektedir.
  • Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açıları, dökülme yaşanmadan önceki saçların ya da varolan saçların açıları yönünde olmalıdır.
  • Kanallar kişiye özel açılmalıdır (kanal açan silindirik aletler farklı mm.'lerdedir). Çünkü saç köklerinin uzunluğu ve çapı kişiden kişiye değişir. Kişiye özel, saç kökü ve çapı hesaplanarak kanal açılmalıdır.
  • Bir ekimin doğal olup olmadığı, doğru uygulanıp uygulanmadığı en çok, yapılan saç çizgisine bakılarak anlaşılır. Bu nedenle kişiye uygulanan saç çizgisi, ekimin en önemli aşamalarındandır.
  • Erkeklerde hafif V şeklinde doğal bir saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisinde her kişide farklı bir saç yönü oluşur. Başarılı bir ekimde, bu yöne dikkat edilerek doğal bir saç çizgisi oluşturulur.

 

 

YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.