Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/u7945800/sislisacekimi.com/plugins/system/js_loadjquery/js_loadjquery.php on line 41
Saç Muayenesi ve Saç Analizi: Saç yapınız, saç renginiz, saç kılı kalınlığınız, verici alan sıklığınız, saç kaybınızın miktarı ve beklentileriniz değerlendirilmelidir.

Saç Muayenesi & Saç Analizi

Saç Muayenesi ve Saç AnaliziSaç Muayenesi ve Saç Analizi

Saçların yapısı kişiye göre değişmektedir. Düz ya da kıvırcık, kalın ya da ince telli, yağlı ya da kuru, zayıf ya da güçlü. Saçlar bu özelliklerin dışında doğrudan fark etmediğimiz bir takım özellikler taşır. Saç analizi ile saç dokusu, saç köklerinin kalitesi, saç yoğunluğu, saçın elastik durumu, gözenekler ve cilt dokusu incelenmektedir. Saç analizi ile incelenen saçlar ve saçlı deriniz hakkında fikir sahibi olmanız sağlanır ve saç analizi sonucunda saçlarınızla ilgili bundan sonra neler yapmanız gerektiği konusunda size doğru bilgiler aktarılmış olunur.

Saç ekimi, saç PRP si, Saç Mezoterapisi, Saç Ozon Terapisi, Oksijenli Saç Tedavsi, ilaç kullanımı gibi saç tedavileri öncesinde saç dökülmesinin tipi, saç dökülmesinin derecesi, saçın yoğunluğu, saç tellerinin kalınlığı, anagen, katagen ve telogen evrelerdeki saç oranları değerlerinin ölçülmesi sonuçlara doğrudan etki eder. Hastaya uygulanacak olan tedavi ve metotların etkinliğinin artırılması açısından da bu tip analizler önem kazanmaktadır. Planlanan tedavi ve saç ekimleri raporlarla desteklendiği için olumlu sonuçlar çok daha gerçekçi olarak yansıtılabilmektedir. Bazı durumlarda saç analizi sonucu gözlemlenen spesifik deri hastalıkları (seboreik dermatit, sedef, keloid vb.) öncelikle dermatoloji birimi tarafından tedavi altına alınır. Sonrasında ise saç dökülmesi ile ilgili tedavi ya da saç ekimi uygulanır. Bu tür hastalıklardaki aşamalar çok önemlidir. Örneğin ilerlemiş keloid durumlarında pul pul olan deride dökülmeler gözlemlenir. Bu tip durumlarda doğrudan saç ekimi yapılması greft ekimi ve diğer tüm prosedürler doğru uygulanmış olsa dahi başarısız sonuçlar verir. Bu tür hastalıklarda, PRP, Mezoterapi, Ozon terapi, oksijen terapi, özel şampuan ve ilaçların kullanımı tedavinin gidişatında çok önemlidir.

ADEM & HAVVA Saç Ekimi ve Estetik Danışmanlığı'nda; Ekibimiz saç ekimi konusunda tüm dünyada yapılan eğitim ve seminerlere katılmakta olup modern tıbbın son teknolojilerini bünyesine katarak uyulamalarını gerçekleştirir. Operasyon süresince konforunuz düşünülerek ağrısız, scar dokusu bırakmadan natural saçlara kavuşmanızı sağlar.

Adem ve Havva Saç ekim merkezi Türkiye'de ve dünyada birçok ünlünün saç ekimi operasyonlarına imza atmıştır.

Saç ekimi operasyonları anlaşmalı hastanelerde uzman hekimler ve hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Profosyonel ellerde gerçekleştirilen saç ekimleri sonrası kendi saçlarınız ile nakledilen saçlarınız arasında bir fark göremeyeceksiniz.

Sizin Saç Ekimi hakkında merak ettikleriniz, saç ve saçlı deride olan problemlere karşı tedavi seçenekleriniz ayrıca saç analiziniz, konusunda deneyimli plastik cerrahlar, dermatologlar ve medikal hekimler tarafından değerlendirilecektir. Uzmanlarımız size saç analizi yaparak saç ekimine uygunluğunuz konusunda gerçekçi ve tam bilgiler verir. Eğer saç ekimine uygun değilseniz veya ekim dışında başka bir tedavi istiyorsanız saç mezoterapisi, saç PRP si, Ozon saç terapisi, oksijen tedavisi ve medikal tedaviler önerilir. Sonuçları güvenilir şekilde takip edilir. Sizi hiç yalnız bırakmaz daima takip ederler.

Saç ekimi öncesi muayenede, saç ekimi yapılacak olan bölgedeki saçların yapısı ve donör (verici) bölgedeki saçların sıklığı, saç analiz cihazları ile incelenir. Değerlendirmeler sonucunda kişinin ne kadar saça ihtiyacı olduğu, ense bölgesinden ne kadar saç kökü (greft) alınabileceği hesaplanır. Planlama bu doğrultuda yapılır.

Genel muayene sırasında, önceden geçirdiğiniz bir hastalık ya da ciddi bir sağlık problemi varsa değerlendirilir.

Saç yapınız, saç renginiz, saç kılı kalınlığınız, verici alan sıklığınız, saç kaybınızın miktarı ve beklentileriniz değerlendirilmelidir.

Saç kaybının derecesine göre, saç nakli yapılacak saç greft sayısının önceden hesaplanması gereklidir.

İnce saç teli ya da açık saç rengine sahip olanlarda saç ekim sıklığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu yüzden ilk gruba daha yoğun bir ekim yapılmasının planlanması estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sağlayacaktır.

Tüm hazırlık analizleri, saç ekiminin başarısını etkileyecek önemli değerlerdir. Planlama ve saç ekimi bu analizler sonucunda oluşan programa göre yapılır.

Doktorlarımızla birebir görüşme imkanı olmayan yurtdışından gelecek olan hastalarımız, bize ön bilgi olarak enseden ve saç açıklığını net bir şekilde gösteren fotoğrafları burayı tıklayarak gönderebilirler. Doktorlarımız fotoğraflarınızı değerlendirip sizin ortalama ne kadar saç ekimine ihtiyacınız olduğunun hesaplamalarını yapabileceklerdir.
Saç Ekimi Videosu
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.