Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/u7945800/sislisacekimi.com/plugins/system/js_loadjquery/js_loadjquery.php on line 41
Saç Ekimi Sonrası Saçların Yıkanması

Saç Ekimi Sonrası Saçların Yıkanması

Saç Ekimi Sonrası Saçların Yıkanması

Saçınızı ilk kez operasyondan 3 gün sonra yıkamalısınız.

Özel bir losyon ve şampuanla 15. güne kadar, her gün günde 1 kez, yıkamanın aşağıda anlatılacağı biçimde yapılması gerekir.

Saç ekimi yapılan bölgeye elinize döktüğünüz losyonla elinizi hafif bastırarak ve asla sürtme hareketi yapmadan bol miktarda dağıtınız.

Ekim yapılan bu bölgede kabuk ve pıhtıların yumuşaması için losyon 1 saat bekletiniz.

Ardından ılık, tazyiksiz suyla elinizi yine bu bölgeye sürtmeden yumuşakça tampon yaparak iyice durulayınız.

Hemen ardından özel şampuanlı elinizle aynı şekilde hafifçe bastırılarak ve asla sürtme hareketi yapmadan uygun miktarda ve hafif köpürünceye kadar sürünüz ve beklemeden ılık su ile durulayınız.

Yumuşak bir kağıt havlu ile saçlarınıza hafifçe bastırarak ve sürtme hareketi yapmadan saçlarınızı kurulayabilirsiniz. Ya da saç kurutma makinesi ile uzaktan tutarak ılık bir sıcaklıkta saçlarınızı kurutabilirsiniz.

Yıkamanın 1 haftasından sonra ekim yapılan bölgeyi hafif bir şekilde öne hareketlerle kabuklarınızn temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yıkamadan 10 gün sonra ekim yapılan alanda kabuk kalması iyileşmeyi olumsuz etkileyeceği için kalan kabukları, var ise dökmelisiniz.

İki hafta sonra doktorlarımız sizi arayacaktır.

Saç Ekimi Videosu
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.