Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/u7945800/sislisacekimi.com/plugins/system/js_loadjquery/js_loadjquery.php on line 41
Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli

Saç Ekiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Saç ekiminden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?Operasyondan 24 saat öncesi mümkünse sigara içmeyiniz, eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız. Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecinizi uzatacaktır.
 2. Operasyondan 1 hafta öncesinde ALKOL almayınız.Diğer yabancı maddeleri kullanmayınız
 3. Kronik (şeker, kalp, tansiyon, tüberküloz v.b.) veya akut hastalıklar nedeniyle kullanmakta olduğunuz ilaçları doktorunuza mutlaka bildiriniz.
 4. Operasyondan önceki 2 hafta trisıklik antidepresanlar, pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar (heperin ,aspirin, coumadin v.b.), beta blokerler ve mao inhibitörleri (aurorix v.b.) kullanmayınız. Bu süre içinde eğer bu ilaçlardan almış iseniz lütfen doktorunuza bildiriniz.
 5. Operasyon öncesi kafa derisi ve saçınıza hiçbir lokal ilaç sürmeyiniz.
 6. Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası hiçbir jöle veya sprey kullanmayınız.
 7. Operasyona gelmeden önce mutlaka kahvaltı yapınız. Eğer operasyonunuz öğleden sonra olacaksa gelmeden önce hafif bir öğle yemeği yiyiniz.
 8. Kahve ve kafein tarzı içecekleri bir gün önceden bırakınız.
 9. Operasyondan 1 hafta öncesinde B ve E vitaminleri içeren multivitamin preparatlarını kanamanızı artıracak olması nedeniyle almayınız.
 10. Operasyondan sonra 6 saat araba kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, aracınız ile gelecekseniz yanınızda kullanacak birisinin olmasına dikkat ediniz.
 11. Operasyona gelirken giyip çıkarma esnasında başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle (gömlek, hırka v.b.) geliniz.

 

Saç ekimi operasyonları hangi vakalarda uygulanabilir?

 • Erkek tipi saç dökülmesi
 • Kadın tipi saç dökülmesi
 • Doğuştan bölgesel saç kayıpları
 • Yanıklara bağlı oluşan saç kayıpları
 • Kaza ve ameliyat izleri (Baş yaralanması ve yüz germe operasyonu gibi)
 • Geçirilmiş bir enfeksiyona bağlı bölgesel saç dökülmeleri
 • Saçın aşırı gerilmesi sonucu oluşan dökülmeler (Traction alopesisi)
 • Saçın ve kılların devamlı koparıldığı (trichotilomania) adı verilen psikolojik kökenli rahatsızlıklarda.

 

Saç Ekimi Videosu
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.