Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 27

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/u7945800/sislisacekimi.com/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/u7945800/sislisacekimi.com/plugins/system/js_loadjquery/js_loadjquery.php on line 41
Saç Ekimi Tekniği - FUE Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

FUE Technique : Foliküler Ünite Ekstraksiyonu Tekniği

Fue Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi ilk defa 1940 yılında Japon Dermatolog Dr. OKUDA tarafından yapılmıştır. II. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybettiği için 1970 yılına kadar bir çalışma yapılmamıştır. 1970 yılında Dermatolog Dr. ORENTREICH saç ekiminin kurallarını yayınlamıştır. 1988 yılında Amerikalı Dermatolog Dr. BENSTAIN foliküler ünite nakli ile saç ekimi yapılabilineceğini belirtmiştir. 2002 yılından itibaren FUE yöntemi giderek yaygınlaşmış tamamen doğal saç ekimleri yapılmaya başlanmıştır. FUE yöntemi ile başlangıçta 1,5 mm lik punchlar ile alımlar yapılmış, günümüzde 0,7 mm kadar dümüştür. Her ne kadar bazı saç ekimi merkezleri 0.3 mm ile alım yaptığını iddia etse de özel alan ekimleri haricinde 0.7 mm nin altında aletle kıl kökü aldığını iddia etmek tamamen reklam amaçlı ve tüketiciyi yönlendiricidir ve bilimsellikten uzaktır.


Fue Saç Ekimi Nedir?FUE yöntemi micro-motor yardımı ile punchlarla saç köklerinin tek tek alınıp dökülen bölgelere ekimidir. Bu foliküler mikroskop altında gruplara ayrılır. Genellikle iki kulak arasındaki bölge donör bölge olarak kullanılır. Bu bölge dökülmeye karşı dirençli olduğu için sonuçlar kalıcıdır. Bazı durumlarda göğüs kılları, kol ve bacak kılları gibi bölgelerden de kök alınabilinir. Fakat bu bölgedeki kılların yapısı gereği tutmama ihtimali yüksektir. Kişi saç ekimi gerçekleştirirken bu konuyu saç ekimi uzmanlarına bırakmalıdır. Profesyonel bir plastik cerrah ve ekibi tarafından yapılmalıdır.

Gerçekten FUE nin mantığını kavramış ve sadece bu yöntemle kıl kökü nakli yapan saç ekimi merkezleri nin kendi uğraşıyla yürüyen gelişmeler zaman içerisinde alım aletlerinin çapını -0.7 mm ye kadar indirmiştir.

Saç ekiminde kullanılan teknoljide micro motor Fue saç ekimi yöntemi, tam anlamı ile zirve yapmıştır

Fue Saç Ekimi Nedir?Saç ekiminde "minimal invaziv"(çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, şişlik, yara, enfeksiyon, kanama, yara açılması, yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir. fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekiminden en önemli farklarından biride saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

Saç Ekimi Videosu
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.