Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi için uygun olup olmadığımı nasıl anlayabilirim?

Muaynemiz sırasında, dökülme tipiniz, donör alan kontrolleriniz ve saç analiziniz tarafımızdan yapılacak ve uygun olup olmadığınıza karar verilecektir. Her sağlıklı birey saç ektirebilir.

Saç ekimi için yaş sınırlaması var mıdır?

Saç ekiminde yaş sağlıklı bir birey iseniz 18-65 yaşları uygundur.

İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında saçlı deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50'sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimidir.

Saç ekimi kimler için uygundur? 


Özellikle gençler saç dökülmesinin başladığı dönemlerde genellikle telaşa kapılıp yanlış kararlar verebilmektedirler. Saç dökülmeniz başladı anda mutlaka uzmanlarımıza danışınız.

Saç ekimi kimler için uygundur?

Androjenetik tip saç dökülmesi(genetik, yaş ve hormonal sebepler) oluşabilir. Bu durum genelde erkeklerde saç dökülmesinin en sık nedenlerindendir.Bayanlarda da saç ekimi yapılması mümkündür.Kaza veya yanık sonucu dökülen saçsız bölgeye de saç ekimi yapılır.Saç ekimi için tamamen saçsız olmayı beklemeyiniz.Saç ekiminde sonucun istediğiniz gibi olması için ileriye dönük bir planlama yapılmalıdır.Yaşınız genç ve saçlarınız ön bölgeden bir miktar açılmış ise, gelecek yıllarda saç açıklığınızın daha fazla artacağını hesap ederek yaptıracağınız saç ekimini buna göre planlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık, sakal gibi alanlara da saç kökü nakli yapılabilir.

Aşağıdaki nedenlere bağlı saç dökülmelerinde saç nakli uygulanabilir:

  • Erkek tipi saç dökülmesi
  • Kadın tipi saç dökülmesi
  • Doğuştan bölgesel saç kayıpları
  • Yanıklara bağlı oluşan saç kayıpları
  • Kaza ve ameliyat izleri (Baş yaralanması ve yüz germe operasyonu gibi)
  • Geçirilmiş bir enfeksiyona bağlı bölgesel saç dökülmeleri
  • Saçın aşırı gerilmesi sonucu oluşan dökülmeler (Traction alopesisi)
  • Saçın ve kılların devamlı koparıldığı (trichotilomania) adı verilen psikolojik kökenli rahatsızlıklarda.
Saç Ekimi Videosu
YASAL UYARI: Bu web sitesi, tıbbi ve cerrahi saç nakli konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacı ile kullanıma sunulmuştur. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsiltasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi ve tedavi işlemleri ile alakalı bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amacı taşımaktadır. Amacı dışında yorumlanamaz, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı kullanılamaz.